Orgazmın püf noktaları / Orgazm olmanın faydaları

admin Mayıs - 15 - 2010 Cinsel SağlıkADD COMMENTS

Orgazm olamama sorunu birçok kadında görülebilen bir cinsel sorundur bu sorunun birçok nedeni olduğu gibi bunun en önemli nedenleri arasında psikolojik ve fizyolojik nedenleri sayabiliriz. Eğer cinsel birleşme sırasında acı, ağrı, yanma gibi fizyolojik sıkıntılar yaşıyorsanız bu durum orgazm olmanızı engelleyen faktörlerdir ve yapmanız gereken tek şey bir kadın doğum uzmanına görünmektir eğer tedavinizi olursanız cinsel hayatınız dengeye girecek ve bu sorunlardan rahat bir şekilde kurtulabilirsiniz fakat bu sorun eğer psikolojik bir nedenden kaynaklanıyorsa o zaman farklı çözüm yolları aramak gerekebilir.

Bu durumu atlatmak için yapılabilecek bir kaç tavsiye;

  • İmkanınız varsa bir aile terapistine gidin.
  • Ön sevişme kadınlar için önemli bir olgudur ve cinsel birleşme için ön sevişmenin mutlaka yapılması gerekmektedir eşinize bunu anlatın ve sizinle yeteri kadar uzun ve hazırlayıcı bir ön sevişme yaşamasını sağlayın.
  • Cinsellik sırasında kadının hoşuna giden zevk noktalarına erkeğin mutlaka dokunması ve bu noktaları uyarması gerekir bu durum hem daha çok zevk almayı sağlayacak hemde orgazmı daha çok artıracaktır.
  • Kendinizi c,insel birleşme sırasında rahat hissedin tüm psikolojik takıntılarınızdan ve sorunlarınızdan uzaklaşın.
  • Cinselliğe bir ihtiyaç ve gerekli bir yapı olarak bakın farklı bakış açıları orgazm olmanızı engelleyebilir.
  • Farklı fanteziler deneyin unutmayın ki cinselliğinize kattığınız oyunlar ve farklılıklar daha güzel bir cinsel yaşam sağlayacaktır size.
  • Tüm sorunlarınızı mutlaka eşinizle konuşun tek başınıza bu durumun üstesinden gelmeniz çok zor.
  • Erkeklerin kadınlara göre daha erken boşaldığını ve genel olarak bir boşalmadan sonra durulduğunu ve yeni bir cinsel birleşme için erkeğe zaman gerektiğini unutmayın bu durumları göz önüne alarak eşinizle cinsel birleşme sağlayın elinizdeki tüm verileri sağlıklı bir şekilde analiz edin.

Yukarıda genel anlamda bu sorunu aşmanız için yapılması gerekenler anlatılmıştır eğer sorununuzu haledemiyorsanız mutlaka konusunda uzman bir kişiye danışın unutmayınız ki bu tarz sorunlar sizin gibi birçok insanda görülmekte ve tıp ve psikolojinin ilerlemiş olmasında dolayıda bu tarz sorunların çözümüne rahat bir şekilde ulaşılmaktadır.

Orgazm Olmanın Faydaları

1.Orgazm bir erkeğin hayatını kurtarabilir….
‘Bu gece benimle sevişmezsen öleceğim!’ Bu cümle yatakta partneriyle kavga eden bir erkeğin ağzından dökülmüş gibi görünebilir. Ancak belki inanmayacaksınız ama bilim adamları bu cümlenin anlam açısından doğru olduğunu söylüyor.
Bristol Üniversitesi’nde yapılan bir araştırma Orgazmın faydaları orgazm oranı yüksek kişilerin orgazm olmayan kişiye göre daha düşük bir ölüm riski taşıdıklarını göstermiş. 10 yıl süren araştırmaOrgazmın faydaları haftada ikiden fazla orgazm olabilen erkeklerin ayda sadece birkaç kez orgazm olan erkeklere göre yüzde 50 oranında daha az ölüm riski taşıdığını kanıtlamış. Yine orta yaştaki erkekler üzerinde yapılan uzun araştırmalarOrgazmın faydaları erkeklerin orgazm esnasında kalp krizi riskini azalttığı bilinen DHEA isimli bir hormon salgıladıklarını göstermiş. Tüm bu bilgiler ışığında herhalde orgazmın gerçekten hayat kurtardığını söyleyen bir kişiye siz de hak verirsiniz. Artık siz de ‘Biliyor musunuzOrgazmın faydaları Ayşe dün gece hayatımı kurtardı! Nasıl mı? Tabi ki benimle sevişerek…’ gibi Amerikan esprileri yapabilirsiniz…

2-Orgazmın faydaları kansere karşı savunmanızı güçlendirir…
Uzmanlar Orgazmın faydaları düzenli seksinOrgazmın faydaları (özellikle meme ucu bolca okşandığında) kanser riskini azalttığın söylüyor. Çünkü laboratuvar ortamında yapılan araştırmalar Orgazmın faydaları seks esnasında göğüs kanseri hücrelerini baskılayan oxytocin isimli hormonun salınımının arttığını gösteriyor. Göğüs masajının lenf akışını artırdığı ve zararlı maddeleri dışarıya attığı biliniyordu. Yine annelerin çocuklarını emzirmelerinin de onları göğüs kanserinden koruyan bir faktör olduğu tespit edilmişti. Bu durumda aklınıza ‘Peki bebeği olmayan kadınlar kanserden korunmak için ne yapacak?’ sorusu gelebilir. İşte bu sorunun cevabı ise göğüs uçlarının bolca okşandığı seks!

3-Orgazm regl ağrılarını önler
Kadınların yüzde 10’u Orgazmın faydaları ağrılı regl dönemi Orgazmın faydaları ağrılı cinsel ilişki Orgazmın faydaları regl öncesinde karın ağrısıOrgazmın faydaları sırt ağrısı Orgazmın faydaları enerji azlığı gibi etkileri olan endometriozisten muzdarip. Yine çoğu kadın regl döneminde endometriozis kaynaklı olmasa da çeşitli ağırlar çekiyorlar. Amerika’da 2 bin kadın üzerinde yapılan bir araştırma mensturasyon döneminde seks yapan kadınların regl dönemini daha rahat geçirdiğini göstermiş. Yani özetle orgazm Orgazmın faydaları menstural yıkıntıyı azaltarak ağrıların azalmasına da yardımcı oluyor.
coded by nessus

Related Post

Activate the Wp-related-posts plugin to see the related post list!

Leave a Reply