Kadınlar Nasıl Mastürbasyon Yapar?

admin Mayıs - 21 - 2010 Cinsel Sağlık1 COMMENT

Kızların, kadınların masturbasyon konusunda, hem tedirginlikleri hem de acemilikleri vardır. Kadın olsun erkek olsun, cinsel organları ve bölgeleri dışardan dokunma ve sürtünme türü uyarıları, zevk biçiminde algılar. Böylece masturbasyonun alt yapısı her zaman bu eyleme uygundur.

Kadınların cinsel bölgelerinin duyarlılığı, erkeklerden daha fazladır. Vaginanın doku yapısı doğuma programlanmıştır. Bu nedenle girişteki ilk iki santimi duyarlı olup, geri kalan bölümünün duyarsız olması, çok kadında, vaginal orgazm güçlüğü olarak karşımıza çıkmaktadır.

Oysa her kadın, klitoris dediğimiz, küçük dudakların üst birleşim köşesinde, deri altında ele gelen ufak oluşumdan zevklenir. Sanki doğa, kadınların vaginadan aldığı haklarını yememek için, klitorisilerini bir hayli duyarlı kılmıştır. Bu nedenle, klitoris zevklenmesi, buna bağlı masturbasyon, bebeklikten başlayarak, ileri yaştaki kadınlara kadar, her dönemde rastlanan ve yapılabilecek bir doyum yöntemidir.

Masturbasyon tekniklerinin hangisi doğru, hangisi sağlıklı? Sorusu bize sık sorulmaktadır. Genç kızların bir yanda güçlü coşkuları, öte yanda “acaba kendimize zarar veriyor muyuz?” Kuşku ve korkuları masturbasyonu heyecanlı ve korkulu bir duruma getirir. Zevk, çoşku, kuşku zaman zaman yerini pişmanlığa da bırakır. Bu karmaşa da onları rahatsız eder.
coded by nessus

Related Post

Activate the Wp-related-posts plugin to see the related post list!

One Response to “Kadınlar Nasıl Mastürbasyon Yapar?”

    seymeNo Gravatar on Aralık 7th, 2013 at 16:39

    kızım yatakta hafif sürtündüm içime hiçbişey girmedi snra tuvalte gidip küçük idrarımı yaptım kalktığımda kan geldi ama hiç acımadıaynayla baktım sanki delikten geliyodu kan çok korktum külotumu değiştrdm sabah oldu hafif peçeteme geliyodu ama acım yok ilişkiye fln girmedim bekarım sadece bian sürtündüm kokrkuyorum kızlığım mı bozuldu?

Leave a Reply